Dobrý den,
vítám Vás na mých stránkách. Jmenuji se Dita Zbořilová a jsem certifikovaná koučka osobního rozvoje. Budu Vaší průvodkyní v jakékoliv životní situaci, když potřebujete podporu. A protože jsem přesvědčená, že pokud chci získat Vaši důvěru, měli byste mít i Vy důvěru ve mně, dovolte mi, abych krátce napsala něco o sobě a svojí cestě.
Myslím, že už jsem toho v životě prožila hodně. Toho dobrého i toho horšího. Od ne příliš povedeného dětství s otcem alkoholikem, k vymezování se a divoké pubertě. Měla jsem různé typy vztahů. Nechala si zlomit a zlomila srdce. Šťastné manželství, které se pokazilo a skončilo rozvodem. Dvě děti. Různé pracovní zkušenosti v podnikání, pozici podřízené i nadřízené, většinou v obchodním světě (takže práce s lidmi na mnoha úrovních). Prostě hodně osobních i pracovních zážitků. Udělala jsem pár dobrých, ale také špatných rozhodnutí.
Dlouho jsem hledala svoji cestu a občas bylo těžké najít správný směr.
Kdybych si našla svého kouče dříve, mohla jsem si mnohé chyby ušetřit.
Koučink jsem na začátku absolvovala sama pro sebe a proto vím, že pokud člověk opravdu chce a najde správného kouče, může se jeho život výrazně změnit k lepšímu. Zlepšila jsem svoje vztahy a v zaměstnání byla úspěšná.
Následně jsem se o koučink začala zajímat víc. Došlo mi, že jsem vždy mluvila s lidmi a řešila jejich životní situace. Hrdě říkám, že jsem zjistila, že pro tohle mám a vždy jsem měla talent a moje okolí mě v tom podpořilo. Absolvovala jsem kurzy, certifikaci a dále se vzdělávám. Dodržuji etický kodex.
Na začátku nebyl úmysl dělat profesionálního kouče, chtěla jsem to pro sebe, ale časem jsem zjistila, že tohle je moje cesta a mohu pomoci ostatním. Dělám, co mě neskutečně baví a naplňuje. Každý jeden klient je pro mě jedinečný, stejně jako jeho příběh.
Přibyly i semináře a práce se skupinami, s mladými lidmi, páry a tím další rozměr této práce.
A i když jsou vzdělávání a certifikáty důležité, pořád si myslím, že nejdůležitější pro moji práci je to, že nejsem "jen teoretik". Moje zkušenosti jsou to nejdůležitější. Není náhoda, že nejlepší koučové jsou většinou ti, co si sami prošli těžkými životními situacemi.
Zažila jsem hodně, a proto se umím nacítit na svoje klienty. Pochopit je, nehodnotit a být jejich partnerem a průvodcem na jejich vlastní cestě.
ZMĚNA JE MOŽNÁ, VÍM TO Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI! 

Věřím, že život ani lidé nejsou dokonalí. Každý má své přednosti i chyby. Každý má své radosti a starosti, problémy, které musí řešit. Někdo to zvládá líp a někdo hůř. Každého občas něco bolí (nemyslím fyzicky), někdy je silný a někdy slabý. Každý má svoji cestu a pokud opravdu chce, jeho život může být lepší a dávat smysl.

Věřím, že když se člověk rozhodne nesvalovat vinu na ostatní, vystoupí z role oběti, tak se stane tvůrcem svého života a může změnou sebe sama změnit i svět kolem sebe a tím svůj život udělat lepší. 

Věřím, že to, na co zaměřujeme svoji pozornost, ve svém životě posilujeme. Proto je tak důležité pozitivní myšlení. Věřím, že je lepší, když je sklenice poloplná, než poloprázdná.

Věřím, že právě díky svým životním zkušenostem se umím nacítit na klienta. Vyslechnout ho a pochopit jakoukoli životní situaci, a pak s ním hledat to nejlepší řešení, jeho cestu. Nikoho nehodnotím, ani nesoudím!

Věřím, že když lidé pečují o své tělo, chodí na masáže, cvičí, starají se o svůj vzhled, tak by se také měli starat o svoji mysl, city, duši... Protože to, jaký člověk je, nebo jak působí na ostatní, není jen o fyzické kondici a vzhledu, ale také o vnitřní síle a o tom, co člověk vyzařuje.

Věřím, že za nikoho nemůžu udělat práci v jeho vnitřním světě, ale mohu pomoci tomu, kdo změnu chce.

Díky koučinku jsem našla odpovědi na to, co chci a jaké jsou mé priority. Mohu se posouvat vpřed. Můj současný život není bezchybný, ale vystoupila jsem z role oběti a věřím, že vše může být přesně takové, jaké si to udělám!