Témata koučinku

Koučinkem je možné řešit prakticky každou životní situaci. Díky pojmenování problému, specifikaci cíle (toho, co chci, místo toho, co nechci), je vždy možné najít řešení a naplánovat cestu, jak cíle dosáhnout. Délka cesty je individuální, někdy stačí jedno sezení, někdo na svých cílech pracuje měsíce. Pokud ale opravdu chcete, vždy je cesta, jak zlepšení dosáhnout.

 Životní změna

Pokud potřebujete v životě udělat změnu v jakékoli oblasti a možná ani nevíte konkrétně jakou. Třeba se změny bojíte, nebo nevíte, jak na to. Koučink Vám pomůže srovnat priority, ujasnit si, co je pro Vás důležité a na základě toho už snadno přijde rozhodnutí, co dál.

Vztahy

Mezilidské vztahy, ať už osobní v rámci rodiny a přátel, nebo ty pracovní, jsou jednou z nejdůležitějších částí našeho života. Někdy stačí jen jiný úhel pohledu, pochopení druhé strany, nebo zlepšení komunikace, aby se tato důležitá součást našeho života zlepšila. 

Komunikace

Komunikace, ať už v osobním nebo pracovním prostředí, je nesmírně důležitá. Pokud se necítíte jistě v této oblasti, díky koučinku můžete odstranit chyby a naučíte se komunikovat tak, aby ostatní chápali, co jim skutečně chcete sdělit.

Hledání partnera

Hledáte toho pravého/tu pravou? Vztahy nejsou takové, jaké je chcete mít? Cítíte se sami? Můžeme společně přijít na to, co vlastně hledáte. Co je pro Vás v partnerském životě důležité, případně pracovat na odstranění chyb, které možná děláte, a najít tak Vaši cestu ze samoty.

Sebeláska je velká výzva a odpověď na mnoho otázek.

Rozchod / rozvod

Možná o těchto možnostech jen přemýšlíte, nebo už zažíváte toto bolestné období. Ať už jste ten, kdo někoho opustil, nebo ten, kdo nechtěl zůstat sám. Nevíte, jak se s tím vyrovnat a jít dál. Koučink Vám pomůže dojít k rozhodnutí, nebo projít tímto obdobím, zvládnout jednotlivé fáze, vyrovnat se s novou situací a vidět v ní příležitost k novému začátku.

Práce

Nejste spokojení v tom, co děláte? Chcete úplnou změnu, nebo jen změnit něco na současné pozici? Možná ani nevíte přesně co, ale víte, že chcete něco jinak. Díky koučinku si srovnáte priority, přijdete na řešení a budete je schopni realizovat. Najdete svůj potenciál, rozšíříte svoje možnosti a najdete způsob, jak uskutečnit svoje nápady.

Sebevědomí

Sebevědomí a sebedůvěra jsou dvě odlišné věci. Obě jsou klíčové v mnoha oblastech života. Každý máme silné i slabší stránky a koučink Vám ukáže způsob, jak zaměřit pozornost na to lepší. Naučíte se věřit si a dívat se na věci pozitivně, jak v osobním, tak v pracovním životě, a dosáhnout tak lépe svých cílů a snů.

Emoce

Každý je máme, každý je projevujeme jinak. Často je v některých situacích neumí ovládnout, nebo je dávat najevo tím "správným"  způsobem. Jsou techniky, jak dostat emoce pod kontrolu, ovládnout například stres, strach, úzkost, nebo si dodat odvahu, radost a energii.

Ztráta rovnováhy v životě, skleslost

Nacházíte se v období, kdy se cítíte sklesle, bez nálady, nevíte, jak najít radost, nemůžete se pro nic nadchnout - život prostě není v rovnováze. Koučink Vám pomůže najít a pojmenovat problém, najít cíl a postupnými kroky dojít až do bodu, kdy sami uvidíte smysl a radost ze života.

Úzkost a strach

Každý, kdo to zažil, už se do této situace nechce dostat. Koučink má techniky na zvládání, předcházení a postupem času i eliminaci těchto pocitů.